Terapia antynikotynowa

AlergiaTest Lublin pragnie przedstawić Państwu jedną z najefektywniejszych metod zwalczania głodu nikotynowego. Chodzi oczywiście o terapię antynikotynową BRT, przy użyciu aparatu biorezonansowego BICOM.

Bez względu na ilość wypalanych papierosów oraz staż palenia, skuteczność tej metody jest tak wysoka, że wystarczy poddać się tylko jednej terapii trwającej ok. 30 min, aby przy odrobinie silnej woli zerwać z nałogiem nikotynowym.

W trakcie trwania zabiegu umieszcza się niedopałek papierosa w elektrodzie kubkowej, podłączonej do aparatu BICOM 2000. Osoba poddawana terapii BRT jest również zintegrowana z aparatem za pomocą elektrod.

Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja, mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin. Najczęściej, brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano. W ciągu najbliższych 10-14 dni jedyne co Państwu pozostanie to opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.2[3].png

Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia, nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje pojawienie się głodu na nowo, niwecząc skutki leczenia. W tej sytuacji wizytę należy powtórzyć. Najważniejszym zadaniem po terapii BRT, przy nieobecności głodu, jest więc nie pozwolenie sobie nawet na jednego papierosa. Wówczas uzyskany efekt utrzyma się bezterminowo.

Po zabiegu często obserwuje się wzmożone pragnienie. Niekiedy zwiększa się senność i potliwość Pacjenta. W trakcie terapii dochodzi do uruchomienia oraz ewakuacji z tkanek, nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Zatem w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces ich wydalania. Zalecane są również częstsze kąpiele. Nie zaleca się stosowania żadnych środków zawierających nikotynę (gumy, plastry), bez których skuteczność jednorazowej terapii BRT szacuje się na ponad 95%!.

Prosimy pamiętać, że bez odrobiny woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu!

Przyczyny powrotu do palenia można podzielić na 3 grupy

  1. STRES - w odpowiedzi na sytuacje trudne pali się w nadziei, że papieros łatwiej uspokoi, pozwoli łatwiej przezwyciężyć problem. Oczywiście jest to złuda. Papierosy przyspieszają pracę serca, wzrasta również ciśnienie tętnicze. Zamiast oczekiwanego spokoju wewnętrznego palacz staje się jeszcze bardziej podrażniony. Początkowo, zapalony papieros nie smakuje, ale w miarę palenia niesmak maleje, a głód wraca na nowo.
  2. CIEKAWOŚĆ - pomimo braku potrzeby palenia, Pacjenci dla chęci sprawdzenia swojej reakcji po zabiegu sięgają po papierosa. Oczywiście jest to aktywna próba, więc głód nikotynowy pojawi się ponownie.
  3. PEWNOŚĆ - że zapalenie papierosa po dłuższej przerwie nie spowoduje nawrotu głodu nikotynowego. Byli nałogowcy próbują, sądząc, że " jeden papieros im nie zaszkodzi ". Pierwsze " dymki są tak niesmaczne, że nie udaje się wypalić nawet połowy papierosa, ale już po godzinie czy dwóch szuka się kolejnego.