Środki czystości

Prawie 10% Polaków (blisko 4 miliony osób) uczulonych jest na: środki chemiczne, składniki pokarmów, pyłki, czyuntitled-11.png też kurz. Liczba alergików ciągle wzrasta, a około połowa przypadków spowodowana jest przez kosmetyki i środki piorące.

Niemowlęta ubieramy zazwyczaj w cienki kaftanik, śpioszek oraz pieluszkę, zawijając je dookoła kocykiem, co sprawia, że ich skóra ma nieustanny kontakt z praną odzieżą. Skóra noworodków i niemowląt jest szczególnie wrażliwa, skłonna do podrażnień i uczuleń na niektóre kosmetyki i środki piorące. Dlatego szczególnie ważne jest pranie odzieży dzieci i niemowląt w specjalnym proszku, który gwarantuje najlepszą ochronę delikatnej skóry dziecka.

W następstwie stosowania niewłaściwych środków piorących u dzieci, mogą pojawić się: zaczerwienienia, wypryski, świąd, niepokój, płacz, utrata łaknienia. Przy wyborze produktów, mających kontakt ze skórą dziecka, powinniśmy sprawdzać, czy mają one pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Specjalistyczne badania Instytutu warunkują dopuszczenie produktu dla dzieci na polski rynek. Wybór marki uznanej przez środowisko lekarskie i położnicze gwarantuje, że dany produkt spełnia surowe wymagania jakościowe, stawiane produktom mającym kontakt ze skórą noworodka, niemowlęcia lub dziecka.

W przypadku wątpliwości odwiedźmy dermatologa, alergologa, czy też pediatrę, aby skonsultować zakup danego produktu chemicznego z jego przeznaczeniem dla naszej rodziny.