Piękno utracone

Każdemu z Nas zależy, aby jak najdłużej pozostać pięknym i młodym, dlatego dbamy o Naszą urodę. Piękny wygląd ma pozytywny wpływ na samopoczucie, wzmacnia jednocześnie pewność siebie. Korzystny wizerunek ma ogromny wpływ na Naszą karierę, ale także i życie osobiste.

Obecnie, sporo mówi się o szkodliwym wpływie papierosów na Nasze zdrowie. Zapominamy jednak3[1].png, że papierosy negatywnie wpływają również na wygląd zewnętrzny. Od nikotyny odbarwiają się i żółkną zęby. My z kolei tracimy kolejne pieniądze na ich wybielanie. Papierosy mogą również wywołać trądzik. Nałóg tytoniowy wiąże się także z opóźnianiem gojenia się ran. Proces ten zaobserwować na przykład po operacjach plastycznych twarzy u palaczy, u których występuje znacznie więcej powikłań po liftingu i przeszczepach skóry. Skóra palaczy starzeje się szybciej, paznokcie stają się bardziej łamliwe, a włosy tracą swój połysk.Wyglądają oni coraz mniej atrakcyjnie. Tracą nie tylko piękno, ale także i młodość. Przeciętny nałogowiec wygląda starzej o 5-10 lat od niepalącego rówieśnika.

Dodatkowo palacze mają brzydki oddech, którzy (nie oszukując się) nie zachęca do przebywania w ich otoczeniu. Nawet po dokładnym umyciu zebów, czy też użyciu gumy do żucia, brzydki zapach pozostaje.

Zastanówmy się czy więc warto dla nałogu nikotynowego ryzykować utratę nie tylko zdrowia, ale i piękna zewnętrznego? Mamy tylko jedno życie. Wykorzystajmy je mądrze.