Papierosy-trendy??

We wczesnych latach 60 XX wieku firma Marlboro stworzyła serię reklam, których bohaterem był tak zwany Marlboro Man. Postać ta, przedstawiana jako samotny kowboj, utożsamiała takie "męskie cechy" jak wolność i niezależność. Nieodłącznym atrybutem Marlboro Man'a stały się papierosy wyżej wymienionej marki. Dzięki tej kampanii reklamowej papierosy stały się bardzo popularne wśród mężczyzn, a sami palacze zaczęli być bardzo trendy. Jednak niewiele osób wie, że wszyscy trzej Marlboro Mani zmarli na choroby wywołane nałogiem nikotynowym (rozedma i rak płuc).

W okresie boomu na muzykę rockową i metalową, muzycy tworzący w tych gatunkach stali się chodzący4[1].pngmi reklamami wyrobów nikotynowych. Młodzieńcy, chcąc naśladować swoich idoli, zaczęli sięgać po papierosy. Fascynacja i ciekawość szybko zmieniała się w przykry nałóg, często towarzyszący im do końca życia.

Dzisiaj, część z palaczy, uświadomiona zgubnymi skutkami tegoż nałogu, stara się zerwać z nim zerwać. W większości miejsc publicznych palenie jest zakazywane. Nałogowcy zostają wykluczani z życia kulturalnego. Ceny papierosów wciąż wzrastają. Palacze (między innymi poprzez swój brzydki oddech) budzą coraz większą dezaprobatę wśród społeczeństwa. Palenie przestaje być modne. Staje się raczej klatką, w której uwięzieni są ludzie słabej woli, nie będący w stanie zerwać z nałogiem.

Nie dajmy się zniewolić ! Terapia antynikotynowa jest kluczem, pozwalającym uwolnić się z więzienia, jakim jest nałóg.