Otyłość to choroba

W Polsce około 60% mężczyzn i 50% kobiet cierpi na nadwagę. Jest ona przyczyną wielu problemów zdrowotnych, m.in. chorób: serca, układu pokarmowego i krążenia, stawów, kręgosłupa, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, hiperlipidemii oraz zaburzeń hormonalnych. Masa ciała ma wpływ na nasze samopoczucie, wiarę w siebie, a ni3[2].pngekiedy i poczucie własnej wartości. Nadwaga utrudnia również poruszanie się, co przy dzisiejszym tempie życia potrafi być dla chorego bardzo uciążliwe. Trzeba, więc powiedzieć jasno i wyraźnie: Otyłość jest chorobą. Chorobą, która wymaga kontaktu ze specjalistą w celu jej przeciwdziałania.

Obecnie wielką popularnością cieszą się tak zwane „diety cud”, usilnie promowane w mediach. Obiecują one łatwy i szybki efekt, bez większego wysiłku fizycznego i stresu. Tymczasem walka z chorobą otyłości jest batalią trudną i bardzo często wymaga zastosowania innowacyjnych metod leczenia, takich jak terapia biorezonansowa. Jest to jedyna niezawodna metoda na pokonanie nadwagi. Dzięki zabiegowi przeprowadzonemu za pomocą aparatu BICOM, w orgazmie Pacjenta zostają zwolnione wszystkie blokady metaboliczne organizmu Pacjenta. Udaje się skutecznie wygasić pragnienie głodowe i przyspieszyć metabolizm osoby chorej.

Oczywiście walka z nadwagą wymaga czasu i cierpliwości, ale dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny i odrobinie silnej woli Pacjenta z pewnością będzie to walka wygrana.