AlergiaTest

Testy alergiczne odczulanie Bicom BRT Alergia Lublin

Autoryzowany gabinet terapii Biorezonansowej Bicom BRT

lublin, w lublinie, łęczna, świdnik, zamość, kraśnik, nałęczów, puławy, biłgoraj, lubartów, radom, parczew, opole lubelskie, chełm, krasnystaw, sandmierz, janów lublski

Alergia Lublin Alergia w Lublinie Alergia Świdnik Alergia Kraśnik Alergia Puławy Alergia Zamość

Dieta matki karmiącej

Dieta matki karmiącej Bicom, Lublin Uważa się, że dieta matki karmiącej jest jednym z kluczowych czynników, niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka. Jest to również doskonała forma prewencji, stosowanej przeciwko alergii i nietolerancji pokarmowej.

Czy w przypadku potwierdzonego uczulenia dziecka na alergeny pokarmowe zawarte w mleku matki należy zrezygnować z karmienia naturalnego? W świetle badań i obecnego stanu wiedzy medycznej na ten temat odpowiedź na to, często zadawane przez rodziców, pytanie jest jednoznacznie negatywna. W takim wypadku konieczne jest jednak usunięcie z diety matki karmiącej produktów o potwierdzonych dla danego dziecka właściwościach uczulających lub też eliminacja wszystkich głównych alergenów pokarmowych. Jednocześnie zaleca się możliwie późne wprowadzenie do diety dziecka wszystkich pokarmów stałych (nie wcześniej niż w 6 miesiącu życia), a zwłaszcza silnych alergenów pokarmowych np. białka jaja kurzego, kakao, owoców cytrusowych, mięsa ryb morskich, cielęciny, czy też pomidorów (nie wczesniej niż w 13 miesiącu życia). Zalecenie to często dotyczy również przetworów wyżej wspomnianych pokarmów np. gotowanych ryb czy też soków wieloowocowych, zawierających sok z pomarańczy. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż wiele alergenów pokarmowych nie traci swoich właściwości alergizujących, pomimo stosowania różnych procesów technologicznych np. denaturacji termicznej podczas ich przygotowywania.

W przypadku alergii pokarmowej, potwierdzonej u dziecka karmionego, należy również ograniczyć jego narażenie na alergeny wziewne, oraz dym tytoniowy. Powinno się także unikać kontaktu z chorobami infekcyjnymi, a w razie ich wystąpienia troszczyć się o ich właściwe leczenie.

Zalecenie matce karmiącej diety hipoalergicznej, a więc pozbawionej pokarmu szkodliwego, lub też składników pokarmowych często wywołujących objawy alergiczne, wymaga wprowadzenia w to miejsce produktów zastepczych o podobnych wartościach odżywczych. W przeciwnym razie możliwe jest powstanie stanów chorobowych, związanych z niedoborem soli mineralnych, witamin, lub innych składników codziennej diety. W przypadku najczęściej zalecanej diety bezmlecznej w miejsce eliminowanych: mleka i produktów mlecznych należy wprowadzić do diety matki karmiącej mieszanki mlekozastępcze hipoalergiczne, a wiec takie, w których czynniki uczulajace, wskutek poddania ich odpowiedniej obróbce technologicznej, straciły swoje wartości alergizujące. Nieskuteczne leczenie alergii pokarmowej u dziecka karmionego naturalnie (poprzez zastosowanie diety eliminacyjnej matki) jest wskazaniem do rozpoczęcia kuracji przy zastosowaniu leków przeciwalergicznych u niemowlęcia i/lub matki. Przypadki braku poprawy takiegoż stanu rzeczy, po zastosowaniu leczenia dietetyczno-farmakologicznego, występują rzadko i przy ciężkich objawach klinicznych zmuszają do całkowitej rezygnacji z karmienia naturalnego.

Produkty o właściwościach alergizujących:

Silne

Słabe lub obojętne