Ciężej o pracę

W dzisiejszych czasach, w pracy, liczy się nie tylko posiadane wykształcenie, ale także i odpowiednia prezencja. Stąd też osoby z tatuażami lub bliznami w widocznych miejscach mają często problemy ze zdobyciem wymarzonej posady. W prawie polskim zabroniona jest dyskryminacja osób o odmiennym: kolorze skóry, wyznaniu, czy też preferencjach seksualnych. Mimo, że niekiedy udaje się uniknąć tego typu segregacji, to w głowach ludzi, odbiegających w jakiś sposób od modelowych wzorców, wyznaczanych przez współczesną popkulturę, pojawia się wypaczony obraz własnej osoby. Wizerunek osoby wykształconej i sprawnej fizycznie, czyli człowieka sukcesu, który nosimy w naszych głowach, to wizerunek osoby szczupłej, zgrabnej, o idealnych proporcjach. To my decydujemy zatem komu się w życiu poszczęści, a komu nie.

Niestety, ale nadwaga przeszkadza w osiągnięciu wymarzonej posady. W głowie pracodawcy rozmawiającego z otyłym kandydatem na dane stanowisko, praktycznie od razu pojawia się kilka pytań: Jak efektywna i przede wszystkim mobilna w pracy będzie taka osoba? Czy będzie ona odpowiednio reprezentować naszą firmę? Czy można polegać na jej stanie zdrowia? Wszak nie od dziś wiadomo, iż osoby z nadwagą mają o wiele większe problemy ze zdrowiem niż osoby szczupłe. Zwolnienia lekarskie, wizyty u specjalistów i długotrwała rehabilitacja naraża pracodawcę na opóźnienia w terminach realizacji zleceń, a nawet może go zmusić do przerzucenia części obowiązków na innych pracowników. Oczywiście wszelkie straty fir4[2].pngmy stanowią dla osób otyłych krok wstecz w relacjach z pracodawcą i mogą niekiedy doprowadzić do zerwania umowy. Właśnie takie myśli kłębią się w głowie osoby rekrutującej nowych pracowników do swej firmy, gdy widzą u jednego z kandydatów nadwagę. Wówczas wykształcenie i doświadczenie takiej osoby bardzo często schodzą na drugi plan niejednokrotnie pozbawiając ją szans na objęcie wymarzonej posady.

Zadbajmy, więc o nasze zdrowie i odpowiedni wizerunek, który bardzo często może Nam pomóc w osiągnięciu priorytetowych, życiowych celów, które sobie wyznaczyliśmy. W AlergiaTest Lublin oferujemy Państwu niezwykle skuteczną metodę leczenia nadwagi biorezonansem.