AlergiaTest

Testy alergiczne odczulanie Bicom BRT Alergia Lublin

Autoryzowany gabinet terapii Biorezonansowej Bicom BRT

lublin, w lublinie, łęczna, świdnik, zamość, kraśnik, nałęczów, puławy, biłgoraj, lubartów, radom, parczew, opole lubelskie, chełm, krasnystaw, sandmierz, janów lublski

Alergia Lublin Alergia w Lublinie Alergia Świdnik Alergia Kraśnik Alergia Puławy Alergia Zamość

Alergia na pyłki

>Alergia na pyłki

Co powoduje uczulenie?

Alergia jest powodowana przez cząsteczki białek budujące ziarna pyłków roślin i niektórych grzybów pleśniowych. Pyłkami nazywamy męskie komórki rozrodcze, które są niezbędne do reprodukcji roślin. Ich zadaniem jest połączenie się z komórkami żeńskimi, które znajdują się na znamieniu słupka kwiatostanu. Pojedyncza roślina może produkować do miliona ziaren w ciągu dnia, które wiatr roznosi po okolicy. Są one bardzo lekkie i niewidoczne dla oka, ponieważ średni rozmiar ziarenka wynosi około 0,05 mm. Ziarna niektórych roślin znajdowane były w powietrzu nawet na wysokości 3 tysięcy metrów lub nad oceanem w odległości 600 kilometrów od brzegu. Znaczna część roślin produkuje niewielką ilość ziaren pyłku i wykorzystuje do ich przenoszenia owady. Dzięki temu znacznie mniejsza ilość osób cierpi z powodu uczulenia na pyłki tych roślin.

W Polsce znanych jest ponad 20 rodzajów roślin, których pyłki mają silne własności uczulające.

Kto jest najbardziej narażony?

Okresy pylenia roślin

Najcięższym okresem dla alergików w Polsce jest okres od maja do sierpnia, wtedy to stężenie pyłków roślin w powietrzu jest najwyższe.

Jakie gatunki roślin powodują najwięcej uczuleń?

Objawy alergii na pyłki

Charakterystyczne dla uczulenia na pyłki roślin jest sezonowe występowanie objawów, co roku o tej samej porze, w okresie wiosenno-letnim.

Jak rozpoznać alergię na pyłki?

Rozpoznanie uczulenia na pyłki roślin zwykle nie stwarza wprawnemu lekarzowi wielu problemów. Sezonowość występowania objawów oraz ich typowość pozwalają na postawienie właściwego rozpoznania. Problem pojawia się, gdy uczulenie na pyłki współistnieje z alergią na inne substancje np. składniki kurzu domowego lub pokarmy./p> Dla potwierdzenia diagnozy lekarz posługuje się testami alergicznymi. Dają mu one odpowiedź na pytanie czy rzeczywiście jest to uczulenie na pyłki roślin i które rośliny są odpowiedzialne za wywołanie objawów chorobowych.

Porady dla uczulonych