Alergia

Pielęgnacja skóry alergika

Pielęgnacja skóry alergika - untitled-14.png

Odpowiednia pielęgnacja skóry alergika jest szczególnie ważna wśród dzieci chorych na atopowe zapalenie skóry. Podstawową zasadą postępowania w takim wypadku jest unikanie czynników odpowiedzialnych za zaostrzenie choroby.

Pokój alergika

Pokój alergika - untitled-1[1].png

Zdiagnozowanie choroby alergicznej, czy też astmy bywa często, dla rodziny osoby chorej, sporym przeżyciem. Niekiedy lekarz sugeruje wyłączenie danego alergenu z otoczenia osoby uczulonej. Sytuacja taka może „odwrócić nasze życie do góry nogami”. 

Roztocza kurzu domowego

Roztocza kurzu domowego - untitled-3.png

Roztcza kurzu domowego to wywołujące reakcję alergiczną mikroskopijnej wielkości pajęczaki o rozmiarach około 0,3-0,5 mm (a w zasadzie ich odchody, których roztocze może „wyprodukować” w ciągu miesiąca nawet 50 razy więcej niż masa jego własnego ciała).

Środki czystości

Środki czystości - untitled-11.png

Prawie 10% Polaków (blisko 4 miliony osób) uczulonych jest na: środki chemiczne, składniki pokarmów, pyłki, czy też kurz. Liczba alergików ciągle wzrasta, a około połowa przypadków spowodowana jest przez kosmetyki i środki piorące.

Wojna domowa z alergią

Wojna domowa z alergią - untitled-8.png

Środki chemiczne to substancje uzyskiwane w procesie chemicznym lub w nim wykorzystywane. Niektóre substancje chemiczne mają pochodzenie roślinne, i mimo iż są naturalne, to mogą być także bardzo niebezpieczne dla alergików.

Zwierzęta w domu-radość czy problem

Zwierzęta w domu-radość czy problem - untitled-1.png

Zwierzęta domowe często uważane są za najlepszych przyjaciół człowieka. Stosunki między ludźmi a zwierzętami mają formę symbiozy. My ze swojej strony oferujemy im dom oraz pożywienie, one zaś odpłacają się Nam swoją pomocą w życiu codziennym.

Alergia na pyłki

Alergia na pyłki - 11.png

Alergia jest powodowana przez cząsteczki białek budujące ziarna pyłków roślin i niektórych grzybów pleśniowych. Pyłkami nazywamy męskie komórki rozrodcze, które są niezbędne do reprodukcji roślin. Ich zadaniem jest połączenie się z komórkami żeńskimi, które znajdują się na znamieniu słupka kwiatostanu.

Czy Twoje dziecko jest alergikiem?

Czy Twoje dziecko jest alergikiem? - untitled-6.png

Sprawdź! Jeśli uzyskasz:
- od 1 do 5 punktów twierdzących odpowiedzi - uważnie obserwuj swoje dziecko
- od 5 do 10 twierdzących odpowiedzi - możesz być pewna, że dziecko ma alergię lub nietolerancję pokarmową - konieczna jest więc konsultacja lekarza specjalisty

Kalendarz pyleń

Kalendarz pyleń - kalendarz_pylen.jpg

Na prośbę naszych klientów zamieszczamy do wglądu szczegółowy kalendarz pyleń najpopularniejszych roślin w Polsce. Umiejętność trafnego zdiagnozowania przyczyny nie powstawania objawów przewlękłej alergii jest bardzo pomocna przy wstępnej eksploracji problemu pacjenta.